Twitter


Twitter nedir?

Twitter; 140 karakterden oluşan tweet adı verilen internet kısa mesajlarının gönderildiği ve başkalarının mesajlarının okunabildiği bir mikro-blog servisidir.Twitter; her geçen gün karmaşıklaşan internet dünyasına basit bir takip mekanizması sağlamaktadırTwitter
Dört Adımda Twitter
1. www.twitter.com adresinden kendinize yeni bir kullanıcı hesabı açın
2. Takip etmek istediğiniz kişilerin adını arama kutusuna yazarak «follow» butonuna basın ve takip etmeye başlayın
3. Mesaj kutusuna 140 karakteri geçmeyen bir tweet yazarak ilk mesajınızı yollayın
4. Tüm twitter platformunu kolayca takip etmek için bilgisayarınıza bir program yükleyin, benim tavsiyem www.tweetdeck.com programı olacaktır
Twitter sayesinde;
Fayda #1: Gündemi Takip Et
Fayda #2: Katkıda Bulun
Fayda #3: Haberdar Ol
Fayda #4: Markanı Yönet
Fayda #5: Hayata Entegre Ol
Markalar için Twitter
- Siz bir marka olarak twitterda olsanız da olmasanızda sosyal medyada kişiler sizden bahsetmektedirler, bu mecrayı görmezden gelemezsiniz.
- Son yıllarda artan takip yazılımları sayesinde medya ne demek?" href="http://sosyalmedya.nedir.com">sosyal medyayı takip etmek oldukça kolay bir hal almıştır. Böylelikle anlık olarak sosyal medyada markanız hakkında neler yazıldığını takip edebilir, bazı sorunlar ve eleştiriler büyümeden konuyu çözebildiğiniz gibi olumlu yorumlardan da haberdar olabilirsiniz.
- Şirketinizdeki pazarlama departmanında bir sosyal medya sorumlusu belirleyebileceğiniz gibi bu işi dışkaynak kullanarak bu hizmeti veren bir ajans üzerinden de sürdürebilirsiniz. Unutmayın sosyal medya twitter, facebook, Windows Live Messenger, FriendFeed gibi birçok servisten oluşmaktadır.
- Sadece dinlemek yerine aktif olarak twitter platformunu markanız için kullanabilirsiniz.


Kaynak: http://twitter.nedir.com/#ixzz2NQ93rj00

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder